Azt a cselekedetet, amikor nagyon sok időt töltünk a képernyő előtt, a sok negatív hírek ellenére. Bizonyos esetekben a negatív hírek fokozott befogadása káros pszichológiai válaszokat válthat ki. Az 1970-es évekből származó jelenség kialakíthat egy téves meggyőződést.
A világról az a hamis kép alakulhat ki, hogy sokkal veszélyesebb hely, mint amilyen valójában. A felkavaró képek arra késztethetik az embereket, hogy több információt keressenek az adott témáról. A Doomscrolling a közösségi médiában egy új értelmezést kapott.
Egy olyan állapotra utal, amikor valaki megszállottan görgeti a közösségi média hírcsatornáit és a nyomasztó és negatív információkat figyeli. A kifejezés az egész interneten felbukkant a közösségi médiában túlzott rossz hírek fogyasztására utal. Az újabb jelentésére a doomsurfing kifejezést is használják.
A Doomsurfing káros lehet a mentális egészségünkre. A problémás hírfogyasztás kritériumai az, hogy az ember annyira belemerüljön a hírekbe, hogy elfelejtse a körülötte lévő világot, az aggodalom megjelenése, amely azt jelenti, hogy az ember gondolatait a hírekkel kapcsolatos gondolatok foglalják el.
Téves szabályozásként használja a szakirodalom azt a jelenséget, amikor a hírek nézése csökkenti a szorongó érzést. Hozzátartozik még az is, hogy az ember nehezen tudja abbahagyni a hírek olvasását, nézegetését, illetve, hogy gyakran nem figyel az iskolában vagy a munkahelyen, mert a híreket olvassa.